Velayet Bilgileri

Velayet Verilirken Çocuğun İsteği Önemli Midir? 0 51752

Velayet Verilirken Çocuğun İsteği Önemli Midir?

Velayet davaları boşanma davalarıyla birlikte ailelerin karşısına çıkan bir diğer dava dosyası olarak üzerinde durulması gereken bir konudur. Velayet davası, çocuğun velisi olarak birbirinden ayrı yaşayan eski karı kocanın kimin olacağının çözümlenmesine dayalı bir davadır. Bu dava genellikle birden fazla duruşmalı olarak gerçekleştirilerek olayın tamamıyla aklanmasına yönelik olarak davalık işlemler ele alınmaktadır.

İşte ortada duran bu yaklaşım kriterleri dikkate alındığı zaman her yönüyle kesintisiz olarak velayet davalarının ön plana çıkmaya devam ettiğini dikkate almamız gerekmektedir. Genellikle velayet verilirken çocuğun isteği önemli midir sorusu sıkça sorulmaktadır.

Velayet Davalarında Çocuğun İsteği

Velayet davalarında hakim karar verici olarak çocuğun isteğini dikkate alıp almama konusunda takdir yetkisine sahiptir. Eğer çocuk annesinde veya babasında kalmak istiyorsa hakimin burada takdir yetkisini kullanması devreye girmektedir. Ancak hakim takdir yetkisini kullanırken kendisi bir kanun koyucu olsa idi nasıl bir karar verirdi işte buna göre yaklaşım sergiler.

İşte tüm bu nitelikler ele alındığı zaman da her yönden yeni kanun teklifine ilişkin olarak her anlamda kaliteden ödün vermeyen özellikleriyle karşımıza çıkmaya devam ettiğini gerçekten de söylememiz gerekmektedir. Bütün bunlar da aslında önemli bir konuyu ortaya koymaya devam eder.

Velayet Davalarında Hukuksal Danışmanlık

İzmir Dedektiflik A.Ş. velayet verilirken çocuğun isteği önemli midir? konusuna yönelik olarak dünden bugüne gelen tecrübesine dayanarak tüm danışanlarına hizmet veriyor. Yüksek mahkemelerden emekli olmuş hakim, savcı ve avukat hukukçu personelleriyle velayet davalarına ilişkin olarak tüm konuları ele almaktadır. İşte ortada duran tüm bu özellikler dahilinde değerlendirildiği zaman gerçekten de ön plana çıkmaya devam ettiğini gerçekten de vurgulamamız gerekmektedir.

Velayet Davalarında Delil Toplama

Velayet davasında çocuğun velayetinin kimde kalacağı belirlenirken öncelikle çocuğun velayetini üzerine almak isteyen tarafın ekonomik durumu dikkate alınmaktadır. Çünkü çocuğun eğitim masrafları, kişisel bakım ve ihtiyaçları dikkate alınarak ekonomik durumun her yönden ön planda çıktığını dikkate almamız gerekmektedir. Tüm bu süreçte İzmir Dedektiflik A.Ş. olarak dünden bugüne değin sürdürülen hukuksal danışmanlık hizmetlerine dayanarak en iyi şekilde çalışmalara yer verilmeye devam edildiğini öncelikle dile getirmemiz gerekmektedir. İşte bu özellikler ışığında kaliteli ve de sıra dışı yaklaşımlara dayanarak tamamen eşsiz yenilikleriyle hizmetlerin ortaya konulmaya devam ettiğini dile getirmemiz mümkün olan niteliklerden sadece birisini meydana getirmektedir. Tüm bunlar da her yönden önemli bir konuyu teşkil etmeye devam eder.

Çalışma Saatleri

Firma yılın 365 günü 6 saati sürekli çalışma prensibini ortaya çıkarmaktadır. Bunun yanı sıra haftanın 7 günü boyunca 24 saat çalışmalarına devam ederek uzman personelleriyle birlikte sizlere en iyi şekilde çözümler üretmektedir. Böylelikle velayet verilirken çocuğun isteği önemli midir konusunda her yönden karşımıza çıkmaktadır. Ortada duran tüm bu nitelikler baz alındığı zaman kaliteden ödün verilmeksizin 7/24 anlayışa dayanarak önemli bir niteliği teşkil etmektedir.

İşte tüm bu kesintisiz çalışma anlayışından hareket edilecek olunduğu zaman gerçekten de beklentileri ele almaya devam eden niteliklerine dayanarak fark yaratmaktadır. Böylelikle yenilikçi özellikler ışığında düşünüldüğü zaman müşteri odaklı çalışma anlayışına dayalı olarak her anlamda önemli bir konudur. Tüm bu nokta da üzerinde durulması gereken ayrıcalıklı hizmetlerden birisi olarak gerçekten de önemlidir. 7/24 kaliteden ödün verilmeksizin tüm bu beklentilere dayanarak her anlamda fark yaratan özelliğiyle en iyi şekilde sizlere kesintisiz olarak hizmetlere devam edildiğini kesinlikle söylemek her açıdan önemlidir.


Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç