Hizmetlerimiz

Marka Sahteciliği Araştırması 0 54466

Marka Sahteciliği Araştırması

Ülkemizde ve dünya da firmalar üretmiş oldukları ürün ve hizmetleri insanlar tarafından bilinmesi ve tanınması için markalaşma yoluna gitmektedirler. Marka, bir firmanın ürünlerinin veya vermiş olduğu hizmetin rakibi olduğu diğer firmaların üretmiş olduğu mallar ve vermiş oldukları hizmetlerin birbirinden ayırmayı hedefleyen tescil edilerek sahiplenebilen bir haktır. Markalar kişilerin adları dâhil olmak üzere ambalajları, harfleri, malların biçimleri, boyutları, sayıları, özellikle sözcükleri veya şekilleri gibi çizimlerle görünebilen ve benzeri biçimlerde gösterilen serigrafi, matbaa, kaşe ve benzeri baskı sistemleriyle el ile veya elektrikli elektronik makineler ile basılan, yayınlanabilen ve kopyalanarak çoğaltılan her türlü işaret ve sembolleri içerir.

Markası dünya çapında tanınan firmaların markaları sık sık taklit edilmek suretiyle markanın tanıtım gücü kullanılarak taklit edilmektedir. Dünya genelinde tanınan markaya sahip olunan firmaların neredeyse tamamı markalarını yasalara aykırı olarak taklit ederek firmanın ciddi rakamlarda zarar etmesine neden olan marka taklitçiliği ve marka taklitçilerine karşı çok büyük savaş açmışlardır. Açılan bu savaşta firmalar markalarını taklit eden kişilere ve ayrıca taklit edilen markanın üretildiği, saklandığı, depolandığı, sevkiyatın yapıldığı, toptancılara depolara ve son kullanıcıya satıldığı yerlerin tespit edilmesi ile ilgili geniş çaplı araştırmalar yaptırmaktadırlar. Dünya’da marka taklitçiliği ve marka sahteciliği marka sahibi firmaların başlarını ciddi derecede derde sokup bu nedenle birçok tanınan firma sahip olduğu markaların yasalara aykırı olarak kendilerinden izinsiz kullanıldığı için iflasın eşiğine gelmiştir. Birçok firma da iflas ederek üretimine son vermiştir.

Firmaların markalarının haksız yere kullanılması ve taklit edilmesi ile ilgili marka sahibi firmalar dünya genelinde taklitçiliğe karşı savaş açmış markalarının korunması ile ilgili gelişmiş dünya ülkelerinin hükümetine tavsiye, görüş bildirmek ve bu yönde baskılar kurmak suretiyle markaların korunması yönünde kanunlar çıkartılmasını sağlamışlardır. Çeşitli dünya ülkelerinin çıkartmış olduğu markaların korunmasına yönelik kanunlar incelendiğinde bir markayı haksız ve izinsiz olarak yasalara aykırı bir şekilde kullandığı tespit edilen kişi ve kişilere ciddi anlamda hapis cezaları ile çok büyük maddi para cezaları verildiği görülmüştür.

Firmamız İzmir Dedektiflik A.Ş. yaklaşık 25 yıllık tecrübesi ile yaklaşık 550 dünya devi olan markaların avukatları ve hukuk işleri ile birlikte hareket ederek markalarını haksız ve izinsiz olarak hukuka aykırı bir şekilde kullanan kişi ev kişilerle mücadele ederek markaların korunmasını sağlamıştır. Firmamız yapmış olduğu araştırmalar neticesinde bir markayı haksız olarak kullanan kişi ve kişileri tespit ederek sahte markanın üretildiği (imal edildiği) yer, depolandığı, saklandığı, toptancılara ve son kullanıcılara satıldığı adresleri tespit ederek yasal sürecin başlaması ile ilgili her türlü çalışmayı yaparak marka sahiplerine hizmet vermektedir.

Sizlerde markanızın başkaları tarafından taklit edildiğini veya sahte olarak kullanıldığını düşünüyorsanız bu konunun araştırılması için profesyonel yardım almak istediğinizde firmamızın merkezini 7 gün 24 saat kurumsal müşteri danışma hattımız 444 7 635 numaralı telefondan arayarak firma yetkililerimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç