Hizmetlerimiz

Sigorta Dolandırıcılığı Araştırması 0 54107

Sigorta Dolandırıcılığı Araştırması

Sigorta kelimesi İtalyan kökenli bir kelimeden türeyerek dilimize geçmiştir. Sigortanın anlamı insanların değerli mallarının herhangi bir kaza, hırsızlık, yangın, sel, doğal afet ve benzeri olaylarla zarara uğraması veya yok olması halinde malını sigorta ettiren kişiye sigorta şirketi tarafından zararının karşılanması sistemidir. Malını anlaştığı herhangi bir sigorta şirketine sigorta ettiren kişiler prim adı altında sigorta şirketine belirli miktarda ödeme yaparlar. İnsanlar mal ve kıymetli eşyalarının yanı sıra kendi ve aile bireylerinin hayatlarını da sigorta ettirme imkânına sahiptirler. Dünya sigorta sektöründe çok fazla sigorta yöntemiyle insanların değerleri maddi olarak koruma altına alınmaktadır.

Ülkemizde ve dünyanın çeşitli ülkelerinde kesilen sigorta poliçelerinin bazıları yıllık hayat sigorta poliçesi, ferdi kaza sigorta poliçesi, sağlık sigorta poliçesi, seyahat sigorta poliçesi kasko sigorta poliçesi, konut sigorta poliçesi, zorunlu trafik sigorta poliçesi, zorunlu deprem (DASK) sigorta poliçesi ve benzerleri şeklinde düzenlenmektedir.

Ülkemizde ve çeşitli dünya ülkelerinde gerek kısa yoldan para kazanmak gerekse sigortadan para alma şartları tam olarak oluşmadan sigorta şirketlerinden haksız ödeme talep eden kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Sigorta şirketleri rizikolu bir durum yani poliçe sahibinin hasar beyan etmesi durumunda beyan edilen hasarın doğruluğunu ve hasardan kaynaklanan miktarın belirlenmesi için devlet denetimi altında özel olarak hizmet veren sigorta eksperlerini görevlendirir. Sigorta eksperi poliçe kapsamında olan zarar görmüş veya ortadan kaybolmuş ürün, araç, gereç veya bir poliçe kapsamında olan bir malın öncelikle zarara uğrama ve ortadan kaybolma hallerini inceler. Herhangi bir şüpheli durumla karşı kalınmaz ise söz konusu materyalin zararı konusunda bir tespit yaparak zarar bedelinin poliçe sahibine ödenmesini rapor eder.

Sigorta şirketleri son yıllarda çok fazla şüpheli poliçe ile karşılaştıkları için karşılaşılan şüpheli poliçelerdeki şüphenin araştırılması için kendi bünyelerinde araştırma ve soruşturma birimleri kurdular. Ancak bazen dosya fazlalığı, iş yükünün artması ve kendi bünyelerinde görev yapan araştırma personelinin bazı dosyalarda yetersiz kaldığı durumlarda özel sektörde araştırma hizmeti veren firmalardan hizmet satın almaktadırlar. Firmamız İzmir Dedektiflik A.Ş. yaklaşık 25 yıllık tecrübesi ile kurulduğu ilk yıllardan günümüze birçok yerli ve yabancı sigorta şirketine şüpheli dosyaların araştırılması konularında başarılı hizmetler vermiştir.

Sizler şirketinizin bünyesinde kesilen sigorta poliçesinin hasarla sonuçlanması durumunda oluşan hasarın oluşma şeklinden şüphelendiğiniz durumlarda profesyonel yardım almak istediğinizde firmamızın merkezini 7 gün 24 saat kurumsal müşteri danışma hattımız 444 7 635 numaralı telefondan arayarak firma yetkililerimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç