Dilekçe Örnekleri

Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması Kararına İtiraz Dilekçesi

 Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması Kararına İtiraz Dilekçesi

 İZMİR …… ASLİYE CEZA MAHKEMESİNE

HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİ BIRAKILMASI KARARINA İTİRAZ EDEN SANIK :                                          Gönül SABRET, T.C. Kimlik No:……………….

DOSYA NO               : 2015 / 0000 Esas

ADRES                     : ……………………………………
MÜDAFİİ                   : Av. B. K.

ADRES                     : ……………………………………
DAVACI                    : Kamu Hukuku

SUÇ                          : Dini nikâh yaptırmak

İTİRAZ NEDENLERİ:

1- İzmir ….. Sulh Ceza Mahkemesince verilen hüküm usul ve yasaya aykırıdır. Müvekkilim, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 230/5 maddesindeki suçu işlememiştir. Dosyada bu suçu işlediğini gösterir yeteri kadar delil bulunmamaktadır.
2- Sanıkların kaçtıklarında imam nikâhı kıydırdık şeklinde ki beyanları, müvekkilim ve birlikte kaçtığı diğer sanık F. A. hakkında yapılan polis tahkikatında kurtulmak için daha doğrusu genç olarak ilişkilerine statü kazandırmak için söyledikleri gerçeğe aykırı beyandan ibarettir.

3- Mahkemece alınan ifade de ise müvekkilim dua edildiğini söylediği halde bu konuda mahkemece Müftülükten İzmir yöresindeki imam nikâhının nasıl olduğu konusunda görüş alınmadan geleneklerin ne olduğu sorulmadan sanık hakkında mahkûmiyet hüküm verilmesi usul ve yasaya aykırıdır.

HUKUKİ NEDENLERİ   : TCK. md. 230/5 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM        :

Yukarda arz edilen nedenlerle sanık hakkında verilen mahkûmiyet hükmünün açıklamasının geri bırakılması kararına itirazlarımızın kabulü ile müvekkilimin beraatına karar verilmesini saygıyla talep ederim. …/…/…

Sanık Müdafii
Avukat Adı ve Soyadı
İmza

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç