Dilekçe Örnekleri

Devralan İşverenin Sorumluluğu Sebebiyle Alacak Davası Dilekçesi

Devralan İşverenin Sorumluluğu Sebebiyle Alacak Davası Dilekçesi

NÖETÇİ İŞ MAHKEMESİ’NE
İZMİR

 

DAVACI                           :      Adı ve Soyadı (T.C. Kimlik No)

VEKİLİ                             :      Avukat Adı ve Soyadı

                                                Adres

DAVALI                            :     1-Adı ve Soyadı, Adres

 

                                                2-Adı ve Soyadı, Adres

KONUSU                          :     Devralan işverenin sorumluluğu sebebiyle alacak

AÇIKLAMALAR               :

1- Müvekkilim, davalılardan …'a ait olup, …/…/… tarihinde diğer davalı …'ye devredilen işyerinde … yıldan fazla süredir çalışmaktadır. İşyerinin devrinden önce müvekkilin birikmiş … aylık maaşı olarak … TL alacağı vardı. Devir sırasında, bu alacağın artık yeni işveren tarafından ödeneceği bildirilmiş olmasına rağmen bugüne kadar ödenmediği gibi, yeni işveren davalı … bu borçtan kendisinin sorumlu olmadığını ve ödemeyeceğini belirtmiştir.

2- Ödemeyi birbirlerini havale ederek ödemeyen her iki davalı da birikmiş maaşları ödemekten kaçındığı için müvekkilim hakkını yasal olarak talep etmek zorunda kalmıştır. Bu sebeplerle işbu davayı açma zarureti hâsıl olmuştur.

DELİLLER                           :   İş sözleşmesi, devir sözleşmesi, tanık beyanı ve her tür delil.

HUKUKİ NEDENLER         :    İş Kanunu ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM           :   Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle davanın kabulü ile, birikmiş maaş toplamı olan … TL.’nin, devir tarihinden itibaren yasal faizi ile birlikte, her iki davalıdan müştereken ve müteselsilen tahsiline, yargılama gideri ve vekâlet ücretinin davalılara yükletilmesine karar verilmesini, davacılar vekili olarak saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Davacı Vekili
Avukat Adı ve Soyadı
İmza

 

Önemli Uyarı

dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç