Dilekçe Örnekleri

Yoksulluk Nafakası Dava Dilekçesi

  Yoksulluk Nafakası Dava Dilekçesi

NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NE
(Aile Mahkemesi Sıfatı İle)
İZMİR

DAVACI                        :  Adı ve Soyadı, (T.C. Kimlik No)

                                         Adres

DAVALI                          :  Adı ve Soyadı

                                         Adres

DAVA KONUSU             :  Yoksulluk Nafakası

AÇIKLAMALAR             :

1- Evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedenine dayanarak davalıya karşı açmış olduğum boşanma davası neticesinde, … 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin (Aile Mahkemesi Sıfatı İle)  …/…/… Tarih … Esas, … Karar sayılı kararı ile boşandık.

2- Boşanma davasında eşim kusurlu olduğundan açmış olduğum dava kabul edilerek boşanmaya karar verilmişti. Boşandıktan sonra yoksul duruma düştüm. Geçimimi sağlayamıyorum. Bu nedenle yoksulluk nafakası talep etme zarureti hâsıl olmuştur.

DELİLLER                         :     Tanık beyanı, nüfus kaydı, ilgili her türlü delil.

HUKUKİ NEDENLER        :     Türk Medeni Kanunu md. 175 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM         :     Yukarıda kısaca açıklandığı nedenlerle davamın kabulü ile, dava tarihi itibariyle aylık … Türk Lirası yoksulluk nafakasının davalıdan alınarak tarafıma ödenmesine, yargılama giderlerinin davalı tarafa yüklenmesine karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim. …/…/…

Davacı
Adı ve Soyadı
İmza

Önemli Uyarı

dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç