Dilekçe Örnekleri

Mala Zarar Verme, Hakaret, Tehdit vs. Suçundan Dolayı Cezalandırılması İstemi ile Şikâyet Dilekçesi

                         Mala Zarar Verme, Hakaret,Tehdit  Suçundan Dolayı Cezalandırılması İstemi ile Şikâyet   Dilekçesi

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA
KEMAH

MÜŞTEKİ       :   Adı ve Soyadı, (T.C. Kimlik No)

                           Adres

ŞÜPHELİ       :  Adı ve Soyadı, (Açık Kimliği)

                          Adres

SUÇ           : Mala zarar vermek, hakaret, tehdit, su geçiş yolu ve bozulan su borularının tamirine izin vermemek

SUÇ TARİHİ        :     …/…/…

AÇIKLAMALAR  :

1- Şüpheli benim yan komşum olur. Ölü kocamdan miras kalan evime gelen içme suyuna ait boruları 35 seneden beri şüpheliye ait parselden geçerek benim evime gelmekte iken bu kışın, hava koşulları nedeni ile su boruları tahrip olmuş ve tamir etmek istediğimde, şüpheli, tamir etmeme izin vermemektedir. Oysa beyim ona ölmeden önce yer satmıştı. O da karşılığında bu su borularının parselinden geçmesine izin vermişti. Bu yüzden yaklaşık 35 seneden beri biz bu şekilde içme suyumuzu şüphelinin parselinden geçirerek getirmekteyiz.

2- Yine şüpheli, bahçesine sularken aşırı derecede sulamakta ve benim evim bu sudan zarar görmekte, duvarlarımdan sular akmaktadır. Ayrıca aramızdaki sınırda bulunan, beyimin yaptırdığı duvara bahçesindeki bütün pislikleri, taşları, duvarın üstüne yığması nedeni ile yıkılmasına neden olmuştur.

3- Ayrıca da bana “kadın olmasan yapacağım” şeklinde hakaretlerde bulunmakta, küfretmektedir. Hatta mayıs ayı içerisinde bana küfrettiği zaman rahatsızlandığım, kriz geçirdim, hastanelik oldum. Kendim kalp hastasıyım ve bu şahıstan aşırı zara görmekteyim. Aynı köyden şahitlerim, M. K., H. Ö. bu duruma şahittirler. Bu şahıs beni mağdur etmiş ve mülküme zarar vermiştir. Kendisinden şikâyetçiyim. Su borularının tamirinin sağlanmasına izin verilmesini ve haksız tüm davranışlarının önlenmesini istiyorum.

DELİLLER                     :     Her tür delil.

HUKUKİ NEDENLER   :     TCK. md. 106, 125, 151-152 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM     :     Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle şüpheli hakkında gereğinin yapılmasını ve şüphelinin cezalandırılmasını, rahatsızlığımın, yaşlı olduğum ve çocuklarımın da burada olmaması nedeni ile kimsesizliğimin de nazara alınarak evime gelen içme suyumun kullanmamın bir an önce sağlanmasına, şahitlerimin dinlenmesine karar verilmesini saygıyla arz ve talep ederim. …/…/…

Müşteki
Adı ve Soyadı
İmza

Önemli Uyarı

dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç