Dilekçe Örnekleri

Dosyanın Görevli Mahkemeye Gönderilmesi İstemi Dilekçesi

  Dosyanın Görevli Mahkemeye Gönderilmesi İstemi Dilekçesi

Dosya Esas: .../…

SULH HUKUK MAHKEMESİ’NE
İZMİR

DAVACI                      :     Adı ve Soyadı, (T.C. Kimlik No)

                                         Adres

DAVALI                      :     Adı ve Soyadı

                                          Adres

TALEP KONUSU       :     Dosyamın görevli mahkemeye gönderilmesi istemi

TEBELLÜĞ TARİHİ   :     …/…/…

AÇIKLAMALAR         :

1- Davalı aleyhine açmış olduğum alacak davasında, mahkemenizce davalı tarafın görevsizlik iddiası kabul edilerek mahkemenizce görevsizlik kararı verilmiştir. Mahkemenizce verilen görevsizlik kararı taraflara tebliğ edilerek kesinleşmiştir.

2- Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanununun 193. maddesinin 3. fıkrası gereğince, görevsizlik kararının kesinleşmesinden sonra on günlük süre içinde dosyanın görevli mahkemeye gönderilmesi için müracaat etmek gerektiğinden, dosyanın yetkili olan İzmir Asliye Hukuk Mahkemesine gönderilmesini talep ediyorum. Gerekli olan masraflar tarafımdan karşılanacaktır.

DELİLLER                        :     Her tür delil.

HUKUKİ NEDENLER       :     HUMK. md. 193/3 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM     :     Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle, dosyamın görevli mahkemeye gönderilmesini, görevli mahkeme tarafından duruşma günü belirlenmesini ve dilekçe ekinde bulunan posta pulları kullanılarak taraflara çağrı kâğıdı gönderilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Davacı
Adı ve Soyadı
İmza

Önemli Uyarı

dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç