Dilekçe Örnekleri

Karar Düzeltme İsteği Dilekçesi

Karar Düzeltme İsteği Dilekçesi

                                                                                                                             Dosya Esas: …/…,

                                                                                                                    Karar: …/…

YARGITAY 3. HUKUK DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NA  Sunulmak Üzere
  2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NE
         (Aile Mahkemesi Sıfatı İle)
                     İZMİR

 

KARAR DÜZELTME TALEBİNDE BULUNAN DAVACI : Adı ve Soyadı

VEKİLİ   :                 Avukat Adı ve Soyadı Adres

DAVALI  :                Adı ve Soyadı Adres

TALEP KONUSU:  Karar düzeltme talebidir.

AÇIKLAMALAR:

1- İzmir 2. Asliye Hukuk mahkemesi numarası yazılı dosyada açtığımız davada tarafların müşterek çocuğu için aylık … Türk Lirası olan iştirak nafakasını … Türk Lirasına çıkarmıştır. Bu karar davalı tarafça temyiz edilmiş ve Yargıtay 3. Hukuk Dairesi …/…/… tarih ve Esas …/…, Karar …/… sayılı kararıyla hükmedilen nafakayı … Türk Lirasına indirmiş ve kararı bu şekliyle onamıştır. Yargıtay’ın bu kararını usul ve yasaya aykırı bulduğumuzdan bu kararının düzeltilmesi talebinde bulunuyoruz.

2- Yerel mahkeme boşanma davasından sonra her iki tarafın ekonomik durumundaki artış oranı üzerinden hakkaniyet gereği nafakada artırıma gitmiştir. Yerel mahkemenin takdir ettiği … Türk Lirası aylık nafaka bedeli hakkaniyete ve dosya kapsamına uygun olan bir karardır. Yargıtay 3. Hukuk Dairesinin Devlet İstatistik Enstitüsünün verilerine göre hareket ederek hükmedilen nafakada indirime gitmesi hakkaniyete aykırıdır.

SONUÇ VE İSTEM :                  

Yukarıda kısaca açıklanan ve re’sen tespit edilecek nedenlerle, Yargıtay 3. Hukuk Dairesinin …/…/… tarih ve Esas …/…, Karar …/… sayılı ilamının düzeltilerek Mersin 2. Asliye Hukuk Mahkemesinin …/…/… tarihindeki verdiği kararın onanmasına karar verilmesi, davacı vekili olarak saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Davacı Vekili
Avukat Adı ve Soyadı
İmza

Önemli Uyarı

dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç