Hizmetlerimiz

Boşanma Davalarına Delil Toplama 0 55027

Boşanma Davalarına Delil Toplama

İnsanlar ilk çağlardan bu yana doğaları gereği toplumun en küçük yapı taşını oluşturan aileyi oluşturarak ailesiyle yaşamaları doğanın olmazsa olmaz gerekliliklerinden birisidir. Ülkemizde ve Dünya ülkelerinde insanların çeşitli reformlar yaparak çağdaş hukuk sistemi ile aile hukukunu düzenleyen kanunlar düzenleyerek uygulamaya koyulmuştur. Modern çağda yaşayan insanların tamamı evliliklerini kâğıt üzerinde resmi olarak pekiştirirken bazı ülkelerde insanlar dini inançları doğrultusunda hoca nikâhı, imam nikâhı, papaz nikâhı ve benzeri nikâhları nikâh törenine davet edilen şahitler huzurunda evlenerek evlenme akdini oluşturmaktadırlar. Evlilik birliğini oluşturan bu tip nikâhlar bazı insanların şahitliği ile oluşturulduğu gibi evliliğin dağılması da bazı insanların şahitliği ile gerçekleşmektedir. Çağdaş hukuk devletlerinde evlilikler resmi olarak yapılmaktadır. Yapılan bu evlilikler yetkili devlet makamlarının görevlileri tarafından taraflarca imzalanarak kayıt altına alınarak evlenme gerçekleşmektedir. Hukuk devletlerinde boşanma açılacak olan boşanma davaları ile mahkemede boşanma sebebinin ispatlanması halinde gerçekleşmektedir.

Ülkemizde boşanma davaları Aile Mahkemelerinde görülmektedir. Aile mahkemesinin olmadığı bölgelerde Aile mahkemesi sıfatıyla görev yapan Asliye Hukuk Mahkemelerinde görülmektedir. Ülkemizde Aile Hukukumuzu düzenleyen 4721 sayılı Türk Medeni Kanununda 6 adet boşanma sebebi vardır. Bu 6 adet boşanma sebebinin her biri boşanma sebebi olarak gösterildiğinde her sebep elle tutulur gözle görülür deliller ile ispatlanması gerekmektedir. Açılacak olan boşanma davasında boşanma sebebi ispatlanmaması halinde açılan boşanma davası Sayın Mahkemece ret edilir ve Boşanma davasını açan kişi aynı boşanma sebebini gerekçe göstererek eşine karşı 3 sene içerisinde yeni bir boşanma davası açamaz.

Herhangi bir boşanma davası açılacağı zaman açılan boşanma davasına mahkemenin belirlediği zaman zarfında taraflara 15 günlük delil sunma süresi verilir. Resmi olarak verilen delil sunma süresi içerisinde Sayın mahkemeye deliller sunulur. Delil sunma süresi geçtikten sonra Sayın mahkeme dosyaya sunulan delilleri kabul etmez ve hüküm aşamasında sonradan sunulan delillerin hiçbirisine itibar etmez.

Bu nedenle eşinize karşı boşanma davası açmaya karar verdiğinizde açılacak olan boşanma davasına boşanma sebebiniz ile ilgili sunacağınız delillerin tamamının boşanma davası açmadan önce temin etmeniz son derece önem taşımaktadır.  Çünkü boşanma davası açıldıktan sonra boşanma dilekçenizde eşiniz ile ilgili ileri sürdüğünüz boşanma sebebini açıklayacağınızdan dolayı karşı taraf bu durumdan haberdar olacağı için boşanma sebebini ilgilendiren konu ile ilgili herhangi bir açık vermeyecektir. Bu da sizin konu ile ilgili delil elde etmenizi zorlaştıracak hatta imkânsız hale getirecektir. Yukarıda da izah edildiği gibi eşe karşı açılacak olan boşanma davası öncesi her türlü delilin hazırlandıktan sonra boşanma davası açılmasında büyük yarar vardır. Firmamız ülkemizde ve çeşitli dünya ülkelerinde açılacak olan boşanma davalarına yasalara uygun hukuk kuralları çerçevesinde araştırmalar yaparak delil temin etme hizmeti vermektedir. Firmamız İzmir Dedektiflik A.Ş. yaklaşık 25 yıllık tecrübesi ile müşterilerine bugüne kadar vermiş olduğu boşanma davalarına araştırma hizmetinden elde edilen deliller Sayın Mahkemelere sunulmuştur. Sayın mahkeme hâkimleri dosyalara sunulan delilleri hukuka uygun elde edildiğine hükmederek boşanma davasının gerekçeli kararlarında kurulan hükümde delillere uzun uzun yer verilmiş hatta birçok boşanma davasında da firma sahibimiz Özel Dedektif Bilal Kartal ile firma çalışanlarımız mahkemelere davet edilerek konu ile ilgili ifadelerimize müracaat edilmiştir.

Sizler eşinize karşı boşanma davası açmaya karar verdiğinizde profesyonel yardım almak için firmamızın merkezini 7 gün 24 saat ücretsiz danışma hattımız 444 7 635 numaralı telefondan arayarak firma yetkililerimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç