Dilekçe Örnekleri

Dosyanın Bilirkişiye Tevdi İstemi Dilekçesi

Dosyanın Bilirkişiye Tevdi İstemi Dilekçesi

      Dosya Esas: .../…   

Duruşma Günü: …/…/…

ASLİYE CEZA MAHKEMESİNE
İZMİR

TALEPTE

BULUNAN SANIK         :   Adı ve Soyadı

VEKİLİ                           :   Avukat Adı ve Soyadı

                                           Adres

DAVACI                          :   K.H.

SUÇ                                :  Taksirle ölüme sebebiyet vermek

T. KONUSU                      Meydana gelen trafik kazası sonucu açılan kamu davasında taraflara izafi kusurun tespiti için mahkemece kaza mahallinde keşif yapılarak dosyanın bilirkişiye tevdii talebinden ibarettir.

AÇIKLAMALAR             :

1- Müvekkilin kusur yoğunluğu raporda belirtildiği gibi %100 değildir. Müvekkil her ne kadar şerit ihlali nedeniyle kusurlu olsa da kaza; müvekkilin aracının karşı şeridi geçip bariyere çarpmasının hemen sonrasında karşıdan gelen aracın şeridinde kalmayıp ve fren yapmayarak bariyerlere yaklaşması neticesinde karşılaşıp çarpışmaları neticesi meydana gelmiştir. Dolayısıyla kaza anında müvekkil şerit ihlalini terk etmiştir. Yol dışı bir alanda çarpışma meydana gelmiştir. Müşterek bir kusur söz konusudur.

2- Bu durum karşısında kaza yeri tespit tutanağını gerçeğe aykırı bulduğumuzdan dolayı kabul etmiyor ve bu tutanağı mesnet alarak açılan davaya itiraz ediyoruz. Tüm bu nedenlerle mahallinde keşif yapılarak kusur tespiti açısından dosyanın kül halinde İstanbul Teknik Üniversitesi Bilirkişi Heyetine gönderilmesini talep etmekteyiz.

DELİLLER                           :   Tespit dosyası, keşif, bilirkişi incelemesi vs. her tür yasal delil.

HUKUKİ NEDENLERİ        :   CMK. md. 63, 64 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM            :   Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle talebimizin kabulü ile, mahallinde keşif yapılarak dosyanın kusur yönünden rapor aldırılmak üzere İzmir  ……Bilirkişi Heyetine gönderilmesine karar verilmesini sanık vekili olarak arz ve talep ederim. …/…/…

Sanık vekili
Avukat Adı ve Soyadı
İmza

Önemli Uyarı

dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç