Aldatma Bilgileri

Aldatma Türleri Nelerdir? 0 59814

Aldatma Türleri Nelerdir?

Uzmanlar günümüzde eşlerini cinsel olarak aldatan kişilerin sayılarının çok fazla olduğunu belirtiyorlar. Dünya üzerinde yapılan araştırmalarda evli ya da bekâr insanlar arasında iki tür aldatma olduğu uzmanlarca tespit edilmiştir. Bu aldatma türleri incelendiğinde sırasıyla cinsel aldatma ve duygusal aldatma olarak iki tür aldatma olduğu görülmektedir. Bu aldatma türleri incelendiğinde bu aldatma türlerinin kendi aralarında bir çok farklılık gösterdiği açıkça görülecektir. Bu farklılıklar başlıca şöyledir; Cinsel aldatma genelde erkekler tarafından yoğun olarak uygulanan bir aldatma türüdür. Duygusal aldatma ise büyük çoğunlukla kadınlar tarafından gerçekleştirilen bir aldatma türüdür. Bu aldatma türleri içerisinde hayata dair paylaşılan bir çok şey vardır. Bunları makalemizin ilerleyen bölümlerinde sizlere açıklayacağız.

1.Cinsel Aldatma

Cinsel aldatma eylemi genel olarak incelendiğinde bu aldatma türünü erkeklerin çok fazla uyguladıkları tespit edilmiştir. Eşlerini cinsel olarak aldatan erkekler genelde arkadaş çevresinde iş seyahatlerinde, iş ortamında, birahanede, pavyonda, cafede, diskoda, barda, genelevde ve benzeri yerlerde tanıştıkları bayanlar ile birbirlerinden etkilendikleri veya cinsel ihtiyaç karşılamak için ücreti karşılığında veya ücretsiz olarak bir ya da iki kez cinsel birliktelik yaşarlar. Yaşanan bu cinsel birliktelik türü cinsel aldatma olarak tanımlanmıştır. Eşini cinsel olarak aldatan bayanların sayıları erkeklere oranla çok daha düşüktür. Bayanlar genelde eşlerini duygusal olarak aldatırlar. Eşlerini cinsel olarak aldatan bayanların aldatma gerekçeleri genelde eşlerinden intikam almak için, değişiklik arzusu ile kariyerlerini yükselterek çalışmış oldukları işyerinde yükselmek için veya eşleri tarafından ilgisiz bırakıldıklarında eşlerini arkadaş ortamlarında, komşuları ile iş ortamında patron yönetici veya müdürleri ile cinsel birliktelik yaşayarak eşlerini aldatırlar. Cinsel aldatmada taraflar sadece yatakta cinsellik paylaşmaktadırlar. Cinsel aldatma eyleminde taraflar yatakta cinsel birleşmenin haricinde başka bir şey yaşamazlar. Bu nedenle yapılan cinsel aldatma eyleminin tespit edilmesi, yakalanması ve delillendirilmesi oldukça zor hatta imkânsızdır. Cinsel aldatmamayı kısaca tanımlamak gerekirse insanlar yukarıda belirtilen sebeplerin bir ya da bir kaçını gerekçe göstererek eşlerini karşı cins ile bir ya da iki kez aldatırlar. Cinsel aldatmada taraflar cinsel birliktelik sonrası yaşadıkları cinsel birliktelik ile ilgili bir daha görüşmezler. Kapalı kapılar arkasında yaşanan aldatma eylemi yaşandığı yerde kalır.  

2.Duygusal Aldatma

Günümüzde duygusal aldatmaların sayısı küçümsenmeyecek kadar çoktur. Duygusal aldatma türünü genelde bayanlar daha fazla tercih ederler. Ancak erkeklerde bayanlarla cinsellik yaşayabilmek onlarla paylaşımda bulunmak için bayanlara âşık olmadıkları onları sevmedikleri halde âşıkmış seviyormuş gibi davranarak eşlerini duygusal olarak aldatırlar. Ancak erkeklerin büyük bir çoğunluğu aslında kendi eşlerini severler. Karşı cinsle de cinsle anlamda bir şeyler yaşayabilmek için sevgililerine âşık ve seviyor rolü yaparak duygusal yönden aldatırlar. Duygusal aldatmayı kısaca tanımlamamız gerekirse duygusal aldatma cinsel aldatmanın tam tersine aldatma eylemini gerçekleştiren kişilerin gün içerisinde sık sık görüşmektedirler. Taraflar şu veya bu sebeple gün içerisinde her türlü imkânlarını kullanarak görüşürler ve imkân buldukça cinsel birliktelik yaşarlar. Duygusal aldatmada içerisinde olan kişiler genelde sevgilileri ile haftada 1 ila 3 kez buluşarak cinsel birliktelik yaşarlar duygu paylaşımında bulunurlar ve bu durumu ilişkileri son bulana kadar devamlı tekrar ettirirler. Birbirlerine âşık olan ya da âşık olduğunu sanan kişiler sevgilileri ile sık sık zaman geçirme görüşme konuşma ihtiyacı hissederler. Duygusal aldatma eyleminde taraflar yatakta cinsellik haricinde paralarını, zamanlarını ve en önemlisi duygularını paylaşırlar. Paylaşılan bu değerlerin tamamını eş ve çocuklardan çalınan değerlerdir. Eşlerini duygusal olarak aldatan kişiler gayri ahlaki aldatma eylemlerini sürekli olarak saklamaya ve gizlemeye çalışırlar. Bu kişiler aldatma eylemlerini saklamaya ve gizlemeye çalıştıkça bazı davranış bozuklukları sergilerler. Sergilemiş oldukları bu davranış bozukluklarından şüphelenen eşler aldatıldıklarını düşünerek aldatma eylemini ispatlayarak eşlerinin yüzüne vurmak isterler. Ayrıca kadınlık onuru ve gururu ayaklar altına alınan kadınlar eşlerinin sevgililerinden intikam almak isterler. Bu nedenle aldatma eyleminin açığa çıkmasından sonra ki uzunca bir dönem aldatılan eşlerde sinirlilik gözlenmektedir. Aldatılan erkeklerin bir kısmı eşlerini çok sevdikleri için eşlerinin aldatma eylemlerine yüz yumarken bir kısım erkekte eşlerinin aldatma eylemini affetmeyerek eşlerinden boşanma kararı alarak eşlerinden boşanırlar.


Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç