Boşanma Bilgileri

Boşanma Davalarında Delillerin Önemi 1 52806

Boşanma Davalarında Delillerin Önemi

Hayat şartları içerisinde evlilik nasıl normal bir karar ise, boşanmakta o kadar sıradan ve normal bir karardır. Ancak evlilikler düğün dernek şölenler ile gerçekleşirken boşanmalar aksine uyumlu anlaşmalı şekilde gerçekleşmek yerine tam tersine çatışmalı çekişmeli ve sıkıntılı gerçekleşmektedir. Boşanmaların sıkıntısı sadece evliliği gerçekleştiren taraflara yansımıyor ne yazık ki boşanma kararı evlilikteki çocuklara tarafların ailelerine, iş hayatlarına ve sosyal çevrelerine de fazlasıyla yansıyor.

Boşanma Aşamalarında Yaşanan Sıkıntılar 

Taraflar boşanma kararını verdikten sonra işin içerisine çocuklar, mal paylaşımı, nafaka talebi, nafaka itirazları, düğün ve öncesi yapılan masrafların paylaşımı, düğün dönemi elde edilen takılar, maddi tazminat, manevi tazminat ve benzeri sıkıntılar  genelde karşılaşılan durumlardır.

Boşanma Davalarında Deliller Ne Kadar Önemli?

Hukukta her davada deliller ve tanıklar önemli olduğu gibi boşanma davalarında da deliller ve tanıklar kesinlikle önemlidir. Deliller kesin olmak zorundadır tartışmasız kabul edilebilir olmalıdır.  Tanıklarda deliller kadar muhakkak önemlidir ancak tanıkların kişilere taraf olma olasılığı yüksek olduğu için her tanığın ifadesi alınsa da geçerli olarak kabul edilmemektedir. Bu sebeple boşanma davalarında öncelikli olarak haklılığın ispatı için mahkemeye somut ve kati deliller sunmak gereklidir.

Peki Mahkeme Aşamasında Neler Delil Niteliği Taşır?

Mahkeme aşamasında nelerin delil niteliği kazabileceğini net olarak sıralamak mümkün değildir. Asıl önemli olan kişilerin iddialarıdır ve bu iddialarını ispatlamalıdır. Örneğin ortada aldatılma iddiası mevcutsa, bunun itiraz edilemeyecek seviyede resim ya da kamera kayıtları ile tespiti sağlanmalıdır. Eşinin lüks hayat düşkünü olduğunu ispat etmek isteyen birisi, eşinin bulunduğu ortamları, harcama dağılımını profesyonel anlamda belgelendirmeli. Bu örnekleri boşanma konusuna göre ve iddialara göre çeşitlendirebiliriz. Önemli olan profesyonel şekilde bu delilleri ispatlayabilecek kanıtları toplamaktır.

Peki Gerçek Anlamda Boşanmak için Nasıl Delil Toplanabilir ?

Boşanma davasında delillerin önemi nedir? sorusuna yazının genelinde mümkün oldukça cevap verdik peki deliller davalarda nasıl toplanabilir? Boşanma davasında deliller önemini hangi şartlarda kaybeder? İşte bu noktada her soruya ayrı cevaplar verebiliriz. Deliller önemini kaybeder mi? evet örneğin gizli ses kayıtları mahkemede delil niteliği taşımayacak, delil olarak kabul görmeyecektir. Diğer bir örnekte usule aykırı yasa dışı şekilde temin edilecek deliller kanıt özelliğini kaybedebileceği gibi Özel Hayatın Gizliliği suçuna iştirak olarak nitelendirilerek maddi tazminat gerekçesi olarak gösterilebilir. Yani mahkemeye delil sunarken kanunlar kapsamında ve net deliller sunulmalıdır. Bunu sağlamak ise profesyonel bir çalışma ile gerçekleştirilmelidir. Burada tam donanımlı, konu uzmanı araştırma ve dedektiflik hizmeti veren firmalardan yardım alabilirsiniz. Bu şekilde deliller kanuna uygun şekilde ve çok kuvvetli ispatlar olarak toplanabilirler.

Dedektiflik Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Dedektiflik hizmeti kesinlikle profesyonel bir hizmettir ve bu konularda eğitimi almış uzman kişilerce takibi yapılmalıdır. Aksi taktirde uzmanı olmayan sıradan veya tecrübesiz kişilerce delil toplama esnasında takipte bulunan kişi takibini yaptırdığınız kişiye karşı ifşa olabilir. Bu durumda karşı taraf olası delilleri karartabilir ve davada haklı olduğunuz konuları ispat edememekle beraber suçlu durumlara bile düşebilirsiniz. Ayrıca bu konuda gerekli sertifikasyonlarını tamamlamayan sıradan firmalar gizlilik konusunda sizi mağdur edebilir. Gerek aile, gerek özel hayat, gerekse iş hayatı içerisinde bu tarz mağduriyetlere uğramamak ve davanızda haklılığınızı ispatlamak adına profesyonel uzman dedektiflik hizmeti almalısınız. İşinin erbabı uzman bir firma ile emin olun kazanamayacağınız davaları bile kazanabilme olasılığınız mevcuttur. İşini gerçekten iyi yapan firmalar emin olun imkansız denilen davalarda bile elinize çok önemli kozlar kazandırabilir. Bunların çeşitli örnekleri vardır. Örneğin eşinin evlilikte herhangi bir yasal kusuru olmadığını düşünen birisi uzman takip sonucunda aldatıldığını, ya da eşinin kendisinden gizli olarak aile içerisinde kalması gereken kazancı başka yerlere gizli yatırımlar olarak değerlendirdiğini öğrenebilir.  İzmir ili içerisinde ya da çevresinde yaşıyorsanız benzeri konular hakkında bilgi ve profesyonel yardım etmek istiyorsanız yılların uzmanlığını barındıran dedektif.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Kesinlikle en umutsuz zamanlarınızda bile size yeni ufuklar ve umutlar açacak çalışmaları olacaktır.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları
 1. 08-10-2019 Cevapla
  Yasemin Aydın tarafından yazıldı.

  Merabalar İzmir Dedektiflik A.Ş. ve çalışanları. Bende sizden geçmişte hizmet satın almıştım. Yapılan araştırmalar neticesinde elde ettiğiniz deliller mahkemede benim çok işime yaramıştı. Yaşadığımız dönemde ne yazık ki boşanma davaları artmış durumda. Yaptığınız araştırma hizmeti ile bu davalara kaynak deliller ile destekleyip haklının hakkını savunmasına yardımcı oluyorsunuz. Başarılarınızın devamını diliyorum. Sizleri canı gönülden kutluyorum.


  Yorum Yapabilirsiniz

  Önemli Uyarı

  dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.  

  Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

  iz ajans
  WHATSAPP
  ile iletişime geç