Makaleler

Tr Özel Dedektif 2 51719

Tr Özel Dedektif

Dedektiflik sözlük anlamı; suçluları araştırmakta  görev alan kişidir. Halk arasında ise; eşini aldatan insanları yakalaması için tutulan kişi olarak düşülmektedir. Dedektiflik polislerin çözemediği ya da delil yetersizliğinden kapanmış olan davalarda belirli bir ücret karşılında çalışmışlardır. Bir problemin çözümü için araştırma yapan ya da şüphelenilen bir durum ya da kişi olduğunda bunları netliğe kavuşturan, davalara delil desteği sağlayan, kaybolan ya da izini kaybettiren kişileri bulabilen ve o kişilerin özel bilgilerine ulaşabilen profesyonel kişidir. Türkiye’de son 20 yıldır varlığını göstermiş olsalar da Avrupa’da 1800 lü yıllardan itibaren varlıklarını göstermişlerdir. Günümüzde birçok şirket ya da kişi, dedektiflik hizmetinden yararlanmaktadır.

Sunulan Hizmetler

Dedektiflerin sunduğu hizmetler; Şirket analizi, boşanma davaları için delil toplama, adres tespiti, borç tespiti, dolandırıcılık tespiti, sahte marka takibi, hukuksal danışmanlık, kayıp şahıs bulma, evlilik öncesi araştırma, itibar yönetimi, böcek tarama, dinleme, eş takibi, çocuk takibi, personel araştırması gibi şahsa ve isteğe özel hizmet sunmaktadırlar. Tüm dedektifler hakim oldukları konulara göre takım içerisinde etkili ve hızlı şekilde çalışıp sonuç odaklı çalışırlar.

 Dedektiflik Yasal Mıdır?

Dedektiflikle ilgili yasa tasarısı 1994’te TBMM’de görüşülmüş ancak Cumhurbaşkanı tarafından bazı maddelerin tekrar görüşülmesi istemiyle geri gönderilmiştir. Kanun maddeleri bulunmaktadır. Kanun maddeleri geçerliliğe sahip değil sonra yapılacak çalışmalarda yol göstericidir. Dedektiflik yasasının olmaması yapılan çalışmaların yasallığını etkilememektedir.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları
 1. 16-08-2021 Cevapla
  Merve tarafından yazıldı.

  Merhaba ben 1 yıldır nişanlıyım evlenmeyi düşünüyorum nasipse. Nişanlımın telefonunu x banka sürekli olarak arıyor. Neden açmıyorsun dediğimde, hayatım kredi için arıyorlardır dedi. Olabilir fakat bu arama sürekli devam edince sanki bana borcu varmış ve ödemiyormuş gibi hissettirdi. Borcun var mı diye sorduğumda hiç borcum yok evlenmemize engel bir şey yok dedi. Eşim olacak adamın eğer yüklü miktarda bizim durumumuzu etkileyecek kadar borcu varsa ben bunu bilmek isterim ve ona göre karar vermek isterim. Bunun cevabını sizde bulabilirim yani nişanlımın borç tespitini nasıl yapabiliriz? Açıklarsanız sevinirim iyi günler

  1. 17-08-2021 Cevapla
   Özel Dedektif Bilal KARTAL tarafından yazıldı.

   Selam; Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz. Merve hanım kişilerin bankada bulunan kapitalleri yani paralarıyla kişilerin bankaya olan borçlarını sadece kişinin kendisi öğrenebilir. Ya da bu kişinin vekalet verdiği kimseler kişinin vermiş olduğu vekalette banka iş ve işlemleri yapma yetkisi bulunması halinde bu kişiler vekaleti veren kişinin banka borçlarını öğrenebilirler. Bunun haricinde kişilerin banka bilgileri gizlidir. Bu bilgilere kişiden başka hiç kimse ulaşamaz Bu kişinin banka bilgilerine hukuka aykırı olarak ulaşmakta suçtur. Şirketimiz İzmir Dedektiflik A.Ş. içeriği suç teşkil eden hiçbir eylemi gerçekleştirmemekte. Bu yönde hiçbir hizmet vermemektedir. Tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletir iyi günler dileriz.


  Yorum Yapabilirsiniz

  Önemli Uyarı

  dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.  

  Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

  iz ajans
  WHATSAPP
  ile iletişime geç