Makaleler

Sahte Özel Dedektiflerin Çalışma Şekilleri 0 52003

Sahte Özel Dedektiflerin Çalışma Şekilleri

Günümüzde kendilerini özel dedektif olarak tanıtan kişilerin birçoğunun sabit bir adreste bürosu olmayıp seyyar çalışmaktadırlar. Kendilerine web sitesi yaptırıp yapılan web sitelerinde kendilerini kurumsal firma olarak tanıtan düzmece adresler hatta birçok ilde şubelerinin olduğunu beyan ederek insanları dolandırmaktadırlar. Özel dedektiflik  yaptıklarını iddia eden bu kişiler bazen kendilerini Emniyet Teşkilatından, Türk Silahlı Kuvvetleri veya İstihbarat birimlerinden emekliye ayrılmış mensuplar olarak tanıtmaktadırlar.

Kendileri ile telefon ile iletişime geçen bu kişiler özel dedektiflik bürosu olarak Türkiye’nin tüm illerinde şubelerinin olduğunu veya Türkiye’nin tüm illerinde araştırma hizmeti verdiklerini beyan etmektedirler. Bu kişiler insanlardan özel dedektiflik hizmeti bedelleriyle uzaktan ve yakından hiçbir alakası olmayan çok düşük bedelleri elden banka havalesi ve benzeri yollar ile araştırma hizmeti verecekleri vaadi ile para almaktadırlar. Bu kişiler hiçbir şekilde araştırma yapmadıkları gibi bazıları çıtayı biraz daha yukarı kaldırarak araştıracağı kişi ile irtibata geçerek karşı taraf ile pazarlık yaparak araştırma yapacağı kişiden de para almakta müşteri bilgilerini karşı taraf ile paylaşmaktadırlar. Bu kişilerin web sitelerindeki bilgilere itibar eden vatandaşlar çok özel sorunlarına çare ararken dolandırılmaktadır. Bu nedenle çok özel sorununuza çare ararken dolandırılmamak için özel dedektif ve özel dedektiflik bürosu seçimine çok dikkat etmelisiniz.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

  Yorum Yapabilirsiniz

  Önemli Uyarı

  dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.  

  Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

  iz ajans
  WHATSAPP
  ile iletişime geç