Makaleler

Özel Dedektiflik 0 53740

Özel Dedektiflik

Her geçen gün değişen ve gelişen dünyamızda insan arası ilişkiler gittikçe zorlaşmakta ve her geçen gün içinden çıkılmaz hal almaktadır. Özel dedektiflik mesleğinin ihtiyaç haline gelmesi de insan ilişkilerindeki sorunların çık gibi büyümesinden kaynaklanmıştır. Özel dedektifler dünyanın çeşitli ülkelerinde mesleklerini kanunlardan almış oldukları yetki ve güçle çok rahat tatbik ederlerken ülkemizde araştırma hizmeti veren özel dedektiflik çeşitli zorluklarla karşılaşmaktadırlar. Bu zorlukların başında ülkemiz hukuk sisteminde henüz özel dedektiflik ile ilgili bir kanun düzenlenmediği için özel dedektiflik büroları devlet kurumları tarafından denetlenmemektedir. Bu nedenle ülkemizde özel dedektiflik seçimine oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Her meslek grubunda olduğu gibi özel dedektiflik mesleğinde de bazı art niyetli kişi ve kişiler kendilerini özel dedektif olarak tanıtarak çok özel sorunlarına çare arayan insanları dolandırmaktadırlar.

Avrupa ve gelişmiş dünya ülkelerinde hizmet veren özel dedektiflik ve araştırma büroları vatandaşlara, ticari kuruluşlara ve avukatlara adres tespiti, piyasa araştırması, bayi kontrolü, sahte ürün araştırma, şahıs tespiti, dolandırıcılık olaylarının araştırılması, icra davasına konu olan kaçırılmış malların tespiti, her türlü kara, hava, deniz yolu taşıtlarının bulunduğu saklandığı adreslerin tespit edilmesi, boşanma davalarında eşlerin kaçırdığı malların tespiti, boşanma davalarına delil temini, velayet davalarına delil tespiti, ayrılmış eşlerin kaçırdıkları çocukların bulunduğu adreslerin tespiti, korsan üretilen gazete, kitap, dergi bilgisayar CD si ve çeşitli basın yayın organlarının satıldığı üretildiği piyasaya arz edildiği adreslerin tespit edilmesi ve açılmış olan ceza ve hukuk davalarına dava konuları ile ilgili delillerin toplanması rapor düzenlenmesi ve benzeri konularda hizmetler vermektedirler.

Türkiye’de Özel Dedektiflik mesleği 1995 yılında özel Dedektif Bilal KARTAL tarafından başlatılmıştır. Ancak ülkemizde özel dedektiflik mesleği çok hızlı gelişerek 2000 li yılların başlarında büyük bir sektör haline gelmiştir. İZMİR DEDEKTİFLİK A.Ş. ünvanlı şirketimiz özel dedektiflik sektörünün lokomotifi olarak bu sektörün lideri konumundadır.

Şirketimiz ticari kuruluşlar ve vatandaşlarımızın yanı sıra son dönemlerde avukatlık bürolarının istekleri doğrultusunda hizmet vermeye başlamıştır. Şirketimiz değerli müşterilerine Türkiye’nin tüm il ilçe ve beldelerinde 7 gün 24 saat aralıksız, kusursuz, gizli ve güvenli araştırma hizmet vermektedir. Şirketimizden hizmet almak isteyen değerli misafirlerimiz bize 444 7 635 numaralı danışma hattından ulaşarak bilgi alabilirler.

Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç