Makaleler

Özel Dedektif Nasıl Olunur? 2 53865

Özel Dedektif Nasıl Olunur?

Dedektif nasıl olunur? Sorusunun cevabı oldukça uzundur ancak bu soruyu kısaca özetlemek gerekirse özel dedektif olmak için birçok eğitim alınması gerekmektedir. Özel dedektiflik  mesleğinin Amerika, Avrupa ve gelişmiş birçok dünya ülkesinde kanunu mevcut olup bu ülkelerde görev yapan özel dedektifler yürürlükte olan kanunlar çerçevesinde özel dedektiflik mesleğinin eğitimini alarak yine yürürlükte olan kanunlar çerçevesinde bu mesleği icra etmektedirler. Ülkemizde henüz yürürlükte olan özel dedektiflik kanunu mevcut değildir. Ancak Türk Ceza Kanunu, Türk Medeni Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, İcra İflas Kanunu ve ilgili benzer kanunların ilgili maddelerine riayet ederek bu meslek uygulanmaktadır. Ülkemizde özel dedektiflik mesleğinin kanunu olmaması nedeni ile bu mesleğin eğitiminin ne şekilde olacağı kanuni sınırları ve kanuni yetkileri henüz belli değildir. Ancak ülkemizde kurulan birden fazla Özel Dedektiflik dernekleri ve Kocaeli üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi ve bazı üniversiteler Özel dedektiflik mesleği ile ilgili seçmeli dersler vererek ülkemizde Özel dedektif olmak isteyen bireylere çeşitli eğitimler vermektedirler. Firmamız İzmir Dedektiflik A.Ş. ülkemizde Özel dedektiflik mesleğini icra etmek isteyen kişilere Özel Dedektiflik mesleği ile ilgili çeşitli eğitimler vererek bu kişilerin özel dedektiflik bürosu açmaları konusunda her türlü konuda yardımcı olmaktadır. Özel dedektiflik mesleğini meslek olarak benimseyerek icra etmek isteyen kişiler firmamıza müracaat ederek bu konu hakkında ve geniş aydınlatıcı bilgi alabilirler. Ayrıca danışma hattımız olan 444 7 635 nolu hatttan bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları
 1. 12-03-2021 Cevapla
  serif acar tarafından yazıldı.

  ben ısparta ılınden aradım hıcbır sekılde bılgı verılmedı ben dedektıflık egıtımı almak ıstıyorum hangi sartları yerıne getırmem gerkıyor 05352646564 bilgi alabirmıyım ıletısım hatım yadım tesekurler

  1. 15-03-2021 Cevapla
   Macide Akçil tarafından yazıldı.

   Selam; Şerif bey şirketimiz İzmir Dedektiflik A.Ş. Türkiye'nin ilk kurulan özel dedektiflik şirketidir. Şirketimizin kurucusu ve Genel Müdürü Özel Dedektif Bilal KARTAL 2018 yılına kadar bireysel olarak özel dedektiflik kursu veriyordu. Ancak 2018 senesinden sonra İzmir Özel Dedektifler Derneğini kurarak özel dedektiflik eğitimlerini bu dernek çatısı altında düzenlediği kurslarla vermeye devam etmektedir. Sizden ricamız şirketimizin kurucusu ve genel müdürü Özel Dedektif Bilal KARTAL'a İzmir Özel Dedektifler Derneğinin numarası olan 0 532 100 12 44 numaralı GSM hattından ulaşarak özel dedektiflik kursları ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. İyi günler dileriz.


  Yorum Yapabilirsiniz

  Önemli Uyarı

  dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.  

  Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

  iz ajans
  WHATSAPP
  ile iletişime geç