Makaleler

Özel Dedektif Nasıl Olunur? 2 53977

Özel Dedektif Nasıl Olunur?

Dedektif nasıl olunur? Sorusunun cevabı oldukça uzundur ancak bu soruyu kısaca özetlemek gerekirse özel dedektif olmak için birçok eğitim alınması gerekmektedir. Özel dedektiflik  mesleğinin Amerika, Avrupa ve gelişmiş birçok dünya ülkesinde kanunu mevcut olup bu ülkelerde görev yapan özel dedektifler yürürlükte olan kanunlar çerçevesinde özel dedektiflik mesleğinin eğitimini alarak yine yürürlükte olan kanunlar çerçevesinde bu mesleği icra etmektedirler. Ülkemizde henüz yürürlükte olan özel dedektiflik kanunu mevcut değildir. Ancak Türk Ceza Kanunu, Türk Medeni Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, İcra İflas Kanunu ve ilgili benzer kanunların ilgili maddelerine riayet ederek bu meslek uygulanmaktadır. Ülkemizde özel dedektiflik mesleğinin kanunu olmaması nedeni ile bu mesleğin eğitiminin ne şekilde olacağı kanuni sınırları ve kanuni yetkileri henüz belli değildir. Ancak ülkemizde kurulan birden fazla Özel Dedektiflik dernekleri ve Kocaeli üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi ve bazı üniversiteler Özel dedektiflik mesleği ile ilgili seçmeli dersler vererek ülkemizde Özel dedektif olmak isteyen bireylere çeşitli eğitimler vermektedirler. Firmamız İzmir Dedektiflik A.Ş. ülkemizde Özel dedektiflik mesleğini icra etmek isteyen kişilere Özel Dedektiflik mesleği ile ilgili çeşitli eğitimler vererek bu kişilerin özel dedektiflik bürosu açmaları konusunda her türlü konuda yardımcı olmaktadır. Özel dedektiflik mesleğini meslek olarak benimseyerek icra etmek isteyen kişiler firmamıza müracaat ederek bu konu hakkında ve geniş aydınlatıcı bilgi alabilirler. Ayrıca danışma hattımız olan 444 7 635 nolu hatttan bize ulaşabilirsiniz.

Web sitemizde yayınlanan hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir.
Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Önemli Uyarı

İzmirdedektiflik.com içeriğinde yayınlanan Özel Dedektiflik bilgileri Bilal KARTAL tarafından yazılmıştır. Bu yazıların  tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır.  Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan Özel Dedektiflik bilgileri uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır. Diğer kanun maddeleri hukuki makaleler, dilekçeler, hukuki içerik ve bilgiler Sayın avukatların göndermiş olduğu paylaşımlardan, baro dergilerinden, kanun kitaplarından ve hukuki yayın yapan web sitelerinden alınarak okurlarımızla paylaşılan bilgilerdir. Bu bilgilerin sahiplerinden izinsiz olarak kullanılmasıda yasal sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Saygılarımızla.Web sitemizde yayınlanan tüm makalelerdeki hukuki bilgiler sayın avukatlar tarafından gönderilen değerli hukuk bilgileridir.


Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi 444 7 635 Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans
WHATSAPP
ile iletişime geç