İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş.7 Gün 24 Saat Ücretsiz Danışma Hattı
İzmir Dedektiflik A.Ş. Değerlerinizi Korur
ÖNEMLİ UYARI

Dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜR CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

MARKA VE PATENT ARAŞTIRMASI

MARKA VE PATENT ARAŞTIRMASI

Marka ve Patent Araştırması

Dünya üzerinde yaşayan insanların ihtiyaçları doğrultusunda üretilen her türlü ürün mevcuttur. Dünya genelinde nüfus arttıkça insanların ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlerin çeşidi ve miktarı da artmaktadır. Bu durumda üretilen ürünlerin piyasasında çok büyük rekabetlere neden olmaktadır. Birçok firma üretmiş olduğu ürünlerin tanıtılmasında çok büyük maliyetler içeren reklam ve tanıtım harcamaları yapmaktadır. Böylelikle firmalar sahibi oldukları markaların değerini arttırmaktadırlar. Firmalar değeri artan markalarına marka tescili ürünlerine ise patent tescili yaptırarak değerlerini koruma yoluna gitmektedirler.

Ancak dünya üzerinde hemen hemen Dünya’nın bütün ülkelerinde bazı art niyetli ticari firmalar ile kişi ve kişiler kısa yoldan para kazanmak için tanınmış markaları hukuka aykırı olarak izin almaksızın kullanmakta, tanınan markaların patentli ürünlerini de taklit ederek maddi çıkar elde etmektedirler. Bu durum marka ve patentini tescil ettirmiş olan ticari firmaları zora sokmakta milyonlar hatta milyarlarca dolar zarar etmelerine neden olmaktadır.

Marka, üretilen özellikleri belli bir hizmeti veya ürünü tüketiciye arz ederken ürün üzerinde kullanılan ürünün tanınmasını sağlayan, ürünü diğer ürünlerden ayırt etmesi için kullanılan belirleyici iz, işaret ve sembollere marka denilmektedir. Bir marka hizmet veya ürünün adını içeren sözcüklerden, harflerden, sayılardan ve şekillerden meydana gelmektedir. Ticari firmalar hizmet veya ürettikleri ürünleri üzerine bir marka belirleyerek belirlemiş oldukları markayı ülkelerinde bulundukları ve Uluslararası alanda markalarını korumak maksadı ile tescil ettirirler. Tescil edilen markalar yasalar karşısında marka hakların korumasını sağlamaktadır.

Dünya üzerinde faaliyet gösteren ticari firmaların büyük çoğunluğu sahibi oldukları markaya ve patentli ürünlerine değer vererek vermiş oldukları değerin korunması için markalarını sahte olarak kullanan patentli ürünlerini taklit eden kişilere karşı büyük bir mücadele içine girerek korumaya çalışmaktadırlar. Bu anlamda birçok dünya devi firma faaliyet gösterdikleri ülkelerin devletleri ile görüşmeler yaparak markalarının korunması yönünde çeşitli kanunlar dahi çıkartma yoluna gitmişlerdir. Çıkartılan bu kanunlar bir ürünü taklit olarak üreten markayı izinsiz olarak kullanan ticari firma, kişi ve kişilere milyonlarca dolar para cezası ile uzun süreli hapis cezaları öngören yasal düzenlemeler yaparak markaların korunması ile ilgili büyük girişimlere imza atmışlardır.

Markalarının ve patentli ürünlerinin korunması için birçok dünya devi firma bu yönde dünya üzerinde araştırma yapan firmalara taklit edilen markaları ile patentli ürünlerinin piyasa da sahte olarak üretildiği, saklandığı, depolandığı ve satışa arz edildiği yerlerin ve tesislerin tespit edilmesi için hizmet satın almaktadır. Markanın patent sahibi şirket markasını izinsiz olarak kullanarak taklit ürün üretme yoluna gittiğinde bu kişiler karşısında hakkını sonuna kadar aramaktadır. Bir markanın izinsiz olarak kullanılması patentli bir ürünün taklit olarak üretilmesi emeğe karşı çok büyük saygısızlık olmasının yanında insanların maddi kayıplara yol açmasına neden oldukları için bir nevi hırsızlık olarak tanımlanmaktadır.

Firmamız İzmir Dedektiflik A.Ş. yaklaşık 25 yıllık tecrübesi ile ülkemizin ve Dünya’nın çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren ticari firmalara markalarının izinsiz olarak kullanıldığı ürünlerinin de sahte olarak taklit edilip piyasaya sürüldüğü durumlarda araştırma hizmeti vermiştir.

Sizlerde markanızın başkaları tarafından izinsiz olarak kullanıldığında ve patentli ürününüzün sahte olarak çoğaltılarak üretildiğini düşünüyorsanız bu konunun araştırılması için profesyonel yardım almak istediğinizde firmamızın merkezini 7 gün 24 saat ücretsiz danışma hattımız 444 7 635 numaralı telefondan arayarak firma yetkililerimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Özel Dedektif Bilal Kartal

ÖNEMLİ UYARI

Dedektif.com içeriğindeki tüm yazılar Bilal Kartal tarafından hazırlanmış olup, tüm fikri halk mülkiyeti kendisine aittir. İzinsiz olarak kısmen veya tamamen alınarak başka bir yerde kullanılması halinde her türlü gerekli yasal işlem başlatılacaktır.

09 Temmuz 2016
346 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

AŞAĞIDAKİ VİDEOYU DOLANDIRILMAMAK İÇİN MUTLAKA SONUNA KADAR İZLEMENİZİ TAVSİYE EDİYORUZ.