İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş.7 Gün 24 Saat Ücretsiz Danışma Hattı
İzmir Dedektiflik A.Ş. Değerlerinizi Korur
ÖNEMLİ UYARI

Dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜR CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

PİYASA ARAŞTIRMASI

PİYASA ARAŞTIRMASI

Piyasa Araştırması

Dünyada ve ülkemizde faaliyet gösteren üretici ticari firmalarının neredeyse tamamı ürün ve hizmetlerini pazarlayabilmek için yeni piyasalar veya içinde bulundukları piyasada yeni pazarların araştırmasını yapmaktadırlar.

Üretici ticari firmaların yapmış olduğu piyasa ve pazar arayışlarının yanı sıra üretim yapan firmaları da ticarete aracılık yapan toptancılar ve ürünleri son kullanıcıya ulaştırarak ticaret yapan firmaların çeşitli üretici firmalar ile ilgili araştırmalar yaptırdığı görülmektedir.

Günümüzde üretici firmalar üretmiş oldukları mallarını yeni pazarlarda pazarlamak için arayış ve birbirleri ile yarış içine girmişlerdir. Yeni Pazar ve müşteri arayış teknikleri her geçen gün değişerek ve gelişerek yeni pazarlama stratejileri bulunmuştur. Bu stratejilerden bazıları telefon ve yüz yüze görüşmeler yapılarak, online veya e-posta aracılığıyla çeşitli anketler yapılarak, online veya e-posta aracılığıyla formlar yapılarak, çeşitli sosyal paylaşım uygulamalarında ve internette reklamlar vermek suretiyle yapılmaktadır. Firmalar yeni piyasalarda ürünlerini pazarlamak için piyasa araştırmalarına ciddi ödenekler ayırmaktadırlar.

Firmalar tarafından üretilen ürünlerin ve hizmetlerin iç ve dış piyasalarda gerçek satış potansiyeli değerlendirilerek ürünün gireceği piyasanın durumu, piyasanın hacmi, büyüme olasılığının ne hızda ilerleyeceği hususları dikkate alınarak hareket edilmeli ve bu hususlar değerlendirilerek piyasa araştırmaları yapılmaktadır. Yapılacak olan piyasa araştırmasında ürünün tüketim miktarının rakamlarının belirlenmesi ürünün rakipleri varsa bunun ne kadarının ülke içinde üretildiği ve ne kadarının ülke dışında üretildiği bilgilerinin araştırılması gerekmektedir.

Firmamız herhangi bir sektörde bir ürün ile ilgili yapacağı piyasa araştırmasında aşağıda belirtilen hususlar ile ilgili araştırmalar hassasiyetle yapılmaktadır.

Üretimi İlgilendiren Mevzuat

Lisans, tescil belgesi, patent, ihracat imkânları, vergi, vergi iadesi hususlarının araştırılması.

Pazara Giriş

Standartlarla ilgili mevzuat, sağlıkla ilgili yasal düzenlemeler, ithalat ve ihracat rejimleri, politik etkenlerin araştırılması.

Pazarın Boyutları

Ürünün menşei, ithalat miktarı, ürünün değeri ve piyasadaki benzerlerinin araştırılması.

Pazarın Genişlemesi

Ürünün pazarlanması düşünülen piyasanın coğrafi özellikler, bölgenin nüfus ve ürün tüketim miktarının araştırılması.

Pazarın Bölümlenmesi

Ürünün pazarlanacağı piyasanın gelir ve kültür düzeyi, muhtemel tüketicinin yaşı, tipik tüketici katmanları, insanların yaşadığı ortam ve bölgenin coğrafi çevresel faktörlerinin araştırılması.

Talep Üzerindeki Etkiler

Ürünün tüketimini etkileyen iklim, kültürel ve politik oluşumlar ile sosyal durumların araştırılması.

Rakipler

Ürünün pazarlanacağı piyasanın ülkedeki benzer üretimleri ile ürünün ithalatı ve bu alandaki üretim gelişmelerinin araştırılması.

Rekabetin Şekli

Ürünün pazarlanacağı piyasandaki rakiplerinin piyasa payları, ürün üretim yerleri ve üretim kapasiteleri geleceğe yönelik üretim planlarının araştırılması.

Rakiplerin Gücü

Ürünün pazarlanacağı piyasadaki rakip markaların marka ve patent durumları, rakip markaların başarı sebepleri, bunların avantajları, ürünün boyutları ve ürünün pazar yelpazesindeki yerlerin araştırılması.

Fiyat Durumu

Piyasada pazarlanacak olan ürünün toptancı ve perakende satışındaki kâr oranları fabrikadan çıkış fiyatı, piyasada perakende satış fiyatı ile ürünün ulaşım maliyetlerinin araştırılması. Firmamız yaklaşık 25 yıllık tecrübesi ile kurulduğu ilk yıllardan günümüze ülkemizde ve çeşitli dünya ülkelerinde faaliyet gösteren ticari firmaların istekleri doğrultusunda piyasa araştırmaları yaparak hizmet vermeye devam etmektedir.

Sizlerde firmanızın ihtiyacı olan piyasa araştırma hizmeti hakkında profesyonel yardım almak istediğinizde sizler firmamızın merkezini 7 gün 24 saat ücretsiz danışma hattımız 444 7 635 numaralı telefondan arayarak firma yetkililerimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Özel Dedektif Bilal Kartal

ÖNEMLİ UYARI

Dedektif.com içeriğindeki tüm yazılar Bilal Kartal tarafından hazırlanmış olup, tüm fikri halk mülkiyeti kendisine aittir. İzinsiz olarak kısmen veya tamamen alınarak başka bir yerde kullanılması halinde her türlü gerekli yasal işlem başlatılacaktır.

27 Temmuz 2016
721 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

AŞAĞIDAKİ VİDEOYU DOLANDIRILMAMAK İÇİN MUTLAKA SONUNA KADAR İZLEMENİZİ TAVSİYE EDİYORUZ.