İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş.7 Gün 24 Saat Ücretsiz Danışma Hattı
İzmir Dedektiflik A.Ş. Değerlerinizi Korur
ÖNEMLİ UYARI

Dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜR CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

BOŞANMA SEBEPLERİ

BOŞANMA SEBEPLERİ

Boşanma Sebepleri

Sayın misafirlerimiz ülkemizde aile hukukunu düzenleyen 4721 sayılı Türk medeni kanununda 6 adet boşanma sebebi vardır. Bu boşanma sebeplerinin hepsi birden veya ayrı ayrı gerekçe gösterilerek boşanma davası açılabilir ancak açılan boşanma davasında boşanma sebebi olarak gösterilen husus elle tutulur gözle görülür delillerle ispatlanması gerekmektedir.  Eşinden boşanmak isteyen kişi boşanma sebebinde haklı olduğu ve eşinin kusurunu delillerle ispatladığı sürece eşine karşı boşanma davası açarak eşinden boşanabilir. Eşine karşı kusurlu tarafın dava açma hakkı olmadığı için kusurlu tarafın açmış olduğu dava yargılama sonucunda kusurlu olduğu ispatlanır ise eşine karşı açmış olduğu boşanma davası ret olur.  Boşanma sebeplerinden herhangi biriyle açılmış bulunan boşanma davasının reddine karar verilmesi ve bu kararın kesinleştiği tarihten başlayarak üç yıl geçmesi halinde, her ne sebeple olursa olsun ortak hayat yeniden kurulamamışsa ve bu husus mahkemede delillerle ve tanık beyanlarıyla ispatlanırsa evlilik birliğinin temelden sarsıldığına karar verilir. Böyle bir durumda eşlerden birinin boşanma davası açarak boşanma istemi üzerine mahkeme tarafından boşanmaya hükmedilir.

4721 Sayılı Türk Medeni Kanunu Boşanma sebepleri

1 – 161. Madde.  Zina

2 – 162. Madde Hayata kast, pek kötü veya onur kırıcı davranış

3 – 163. Madde Suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürme

4 – 164 Madde Terk

5 – 165 Madde Akıl hastalığı

6 – 166 Madde Evlilik birliğinin sarsılması

Yukarıda düzenlenen 6 adet boşanma sebebinin her birini ayrı ayrı veya hepsini bir boşanma nedeni olarak göstererek eşinize boşanma davası açabilirsiniz. Ancak göstermiş olduğunuz her boşanma sebebini elle tutulur gözle görülür delillerle ispatlamak zorundasınız. Bu nedenle boşanma davası açmadan önce delillerinizi önceden temin ederek hazır bulundurmalısınız. Yargılama esnasında Zaman’ı geldiğinde yasal süreleri içerisinde avukatınız aracılığı ile boşanma davanızın görüldüğü mahkemeye elde edilen delilleri sunmanız sizin varsa çocuklarınızın maddi manevi menfaatinize olacaktır. Eşinize karşı herhangi bir boşanma nedeni ile dava açtığınızda açmış olduğunu Boşanma davasında eşinizin kusurunu mahkemede ispatlayamadığınız takdirde aynı maddeyi gerekçe göstererek eşinize karşı 3 yıl boşanma davası açamazsınız. Bu nedenle eşinize karşı boşanma davası açmadan önce eşinizin kusurunu elle tutulur gözle görülür delilleri dava öncesi hazırlamanız büyük önem arz etmektedir.

Özel Dedektif Bilal Kartal

ÖNEMLİ UYARI

Dedektif.com içeriğindeki tüm yazılar Bilal Kartal tarafından hazırlanmış olup, tüm fikri halk mülkiyeti kendisine aittir. İzinsiz olarak kısmen veya tamamen alınarak başka bir yerde kullanılması halinde her türlü gerekli yasal işlem başlatılacaktır.

15 Haziran 2016
603 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

AŞAĞIDAKİ VİDEOYU DOLANDIRILMAMAK İÇİN MUTLAKA SONUNA KADAR İZLEMENİZİ TAVSİYE EDİYORUZ.