İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş.7 Gün 24 Saat Ücretsiz Danışma Hattı
İzmir Dedektiflik A.Ş. Değerlerinizi Korur
ÖNEMLİ UYARI

Dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜR CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

ALDATMA TÜRLERİ NELERDİR?

ALDATMA TÜRLERİ NELERDİR?

Aldatma Türleri

1.Cinsel Aldatma

Uzmanlar günümüzde eşlerini cinsel olarak aldatan kişilerin sayılarının çok fazla olduğunu belirtiyorlar. Cinsel aldatma eylemi genel olarak incelendiğinde bu aldatma türünü erkeklerin çok fazla uyguladıkları tespit edilmiştir. Eşlerini cinsel olarak aldatan erkekler genelde arkadaş çevresinde iş seyahatlerinde, iş ortamında, birahanede, pavyonda, kafede, diskoda, barda, genelevde ve benzeri yerlerde tanıştıkları bayanlar ile birbirlerinden etkilendikleri veya cinsel ihtiyaç karşılamak için ücreti karşılığında veya ücretsiz olarak bir ya da iki kez cinsel birliktelik yaşarlar. Yaşanan bu cinsel birliktelik türü cinsel aldatma olarak tanımlanmıştır. Eşini cinsel olarak aldatan bayanların sayıları erkeklere oranla çok daha düşüktür. Bayanlar genelde eşlerini duygusal olarak aldatırlar. Eşlerini cinsel olarak aldatan bayanların aldatma gerekçeleri genelde eşlerinden intikam almak için, değişiklik arzusu ile kariyerlerini yükselterek çalışmış oldukları işyerinde yükselmek için veya eşleri tarafından ilgisiz bırakıldıklarında eşlerini arkadaş ortamlarında, komşuları ile iş ortamında patron yönetici veya müdürleri ile cinsel birliktelik yaşayarak eşlerini aldatırlar.

Cinsel aldatmamayı kısaca tanımlamak gerekirse insanlar yukarıda belirtilen sebeplerin bir ya da bir kaçını gerekçe göstererek eşlerini karşı cins ile bir ya da iki kez aldatırlar. Cinsel aldatmada taraflar cinsel birliktelik sonrası yaşadıkları cinsel birliktelik ile ilgili bir daha görüşmezler. Kapalı kapılar arkasında yaşanan aldatma eylemi orada kalır ve eşini cinsel yoldan aldatan kişinin aldatma eyleminin yakalanması oldukça zor hatta imkânsızdır. Cinsel aldatma eyleminde taraflar yatakta cinsel birleşmenin haricinde başka bir şey yaşamazlar.

2.Duygusal Aldatma

Günümüzde duygusal aldatmaların sayısı küçümsenmeyecek kadar çoktur. Duygusal aldatma türünü genelde bayanlar daha fazla tercih ederler. Ancak erkeklerde bayanlarla cinsellik yaşayabilmek onlarla paylaşımda bulunmak için bayanlara âşık olmadıkları onları sevmedikleri halde âşıkmış seviyormuş gibi davranarak eşlerini duygusal olarak aldatırlar. Ancak erkeklerin büyük bir çoğunluğu aslında kendi eşlerini severler. Karşı cinsle de cinsle anlamda bir şeyler yaşayabilmek için sevgililerine âşık ve seviyor rolü yaparak duygusal yöndeşlerini aldatırlar.

Duygusal aldatmayı kısaca tanımlamamız gerekirse duygusal aldatma cinsel aldatmanın tam tersine aldatma eylemini gerçekleştiren kişilerin gün içerisinde sık sık görüşmelerine neden olmaktadır. Taraflar şu veya bu sebeple gün içerisinde her türlü imkânlarını kullanarak görüşürler ve imkân buldukça cinsel birliktelik yaşarlar. Duygusal aldatmada içerisinde olan kişiler genelde sevgilileri ile haftada 1 ila 5 kez buluşarak cinsel birliktelik yaşarlar duygu paylaşımında bulunurlar ve bu durumu ilişkileri son bulana kadar devamlı tekrar ettirirler. Birbirlerine âşık olan ya da âşık olduğunu sanan kişiler sevgilileri ile sık sık zaman geçirme görüşme konuşma ihtiyacı hissederler. Duygusal aldatma eyleminde taraflar yatakta cinsellik haricinde paralarını, zamanlarını ve en önemlisi duygularını paylaşırlar. Paylaşılan bu değerlerin tamamını eş ve çocuklardan çalınan değerlerdir.

Özel Dedektif Bilal Kartal

ÖNEMLİ UYARI

Dedektif.com içeriğindeki tüm yazılar Bilal Kartal tarafından hazırlanmış olup, tüm fikri halk mülkiyeti kendisine aittir. İzinsiz olarak kısmen veya tamamen alınarak başka bir yerde kullanılması halinde her türlü gerekli yasal işlem başlatılacaktır.

08 Ağustos 2016
639 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

AŞAĞIDAKİ VİDEOYU DOLANDIRILMAMAK İÇİN MUTLAKA SONUNA KADAR İZLEMENİZİ TAVSİYE EDİYORUZ.