İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş.7 Gün 24 Saat Ücretsiz Danışma Hattı
İzmir Dedektiflik A.Ş. Değerlerinizi Korur
ÖNEMLİ UYARI

Dedektif.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜR CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

ALDATMA ÇEŞİTLERİ

ALDATMA ÇEŞİTLERİ

Aldatma Çeşitleri

Evlendiğimiz ya da bir ilişki içinde olduğumuz zaman, kendimizi güvenli bir limanda korkulardan ve sorunlardan uzak kalacağımızı sanırız. Aşk ve sevgi bunu hissetmemizi sağlayan başlıca etkidir. Hani halk arasın da aşk sarhoşu diye bir deyim vardır ya, sanırım buradan geliyor. Aşık olmak ve hiçbir şeyi düşünmeden, sadece karşınızdaki insana odaklanmak… Ne yazık ki bir ilişki bu seviyede her zaman gidemiyor, gidenler de çok şanslı azınlıktan sayılıyor.

Aldatmak kelimesi çok geniş bir kavramdır. Aldatma eylemi, eşler arasındaki güven ve sevgiyi eşlerden birinin başka bir şahsı katmasıyla bozmasına diyebiliriz. Bu iki şekilde olmaktadır duygusal olarak ve cinsel olarak. Ülkemizdeki, erken yaşta olan evlilikler, çok muhafazakâr çocukluk dönemi, evlenmeden önce az yaşanan cinsel hayat ve evlilikte cinsel doyumun bulunamaması gibi etkenler, cinsel aldatmanın olmasını tetikleyen faktörlerdir.

Aslında erkekler cinsellik ile aşkı birbirinden ayırıyor, fakat kadınlara baktığımızda cinsellik ile aşk bir arada yaşanıyor. Yani yapılan araştırmalar da kadınların çoğunluğu, âşık olmadıkça veya hoşlanmadıkça cinsellik yaşayamıyorlar. Bu nedenle çok az sayıda kadın eşini cinsel olarak aldatırken, pek çok erkek bunu sadece cinsellik için yapmaktadır. Erkeklerde cinsel aldatma daha çok fiziksel çekicilikle alakalı olduğu ve daha az vicdanını rahatsız ettiği bir gerçektir.

Bir insanla birliktelik ya da evlilik yaşarken, başka bir insana âşık olmaya ise duygusal aldatma diyoruz.  Evlenip ortak bir geleceği taşıyamama, aradığı ilgi ve aşkı bulamama ve sıkılma gibi etkenler duygusal aldatmaya götürebilir.

Duygusal manada boşluk içindeki bir insanın, başka birine âşık olması ve bir ilişki paylaşması hem erkek hem de kadın için daha fazla incitici kabul edilmektedir. Genelde bu grupta ağırlık kadınlardadır. Fakat hem kadın hem de erkek için en rahatsız edici aldatma türüdür.

Özel Dedektif Bilal Kartal

ÖNEMLİ UYARI

Dedektif.com içeriğindeki tüm yazılar Bilal Kartal tarafından hazırlanmış olup, tüm fikri halk mülkiyeti kendisine aittir. İzinsiz olarak kısmen veya tamamen alınarak başka bir yerde kullanılması halinde her türlü gerekli yasal işlem başlatılacaktır.

02 Haziran 2016
1.090 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

AŞAĞIDAKİ VİDEOYU DOLANDIRILMAMAK İÇİN MUTLAKA SONUNA KADAR İZLEMENİZİ TAVSİYE EDİYORUZ.